אודות מדרשת טהר

מדרשת טהר הוקמה לפני 19 שנים ע"י הרב שמואל טל שליט"א, ראש מוסדות "תורת החיים".

מדרשת טהר היא בית חם, לבנות שמבקשות להתעלות ולהתפתח מבחינה רוחנית. להתחבר לה' יתברך ולתורתו הקדושה מתוך חיבור עמוק, אמיתי ומעשי בכל צדדי האישיות.

במדרשה ב"ה שיעורים רבים ומגוונים שניתנים על ידי טובי המרצים והמרצות במגוון נושאים – הלכה, אמונה, עבודת המידות, חסידות וכו'

הלימוד במדרשה חותר לבירור האמת בכל נושא ונושא, כאשר במרכזו עומדת השאלה מה רצון ה' מאיתנו ומתוך בירור זה כיצד ניישם ונכוון את דרכנו בכל רבדי החיים.

במדרשה אנו עוסקים בתורתם של גדולי ישראל על סוגיהם השונים, מחכמי המזרח למערב, ליטאים וחסידים, מדורות ראשונים ועד אחרונים, וכך מאפשרים לכל אחת לבסס את עולמה הרוחני המיוחד והמתאים לה.

את הבנות מלווים צוות חם ומסור, תוך קשר אישי והקשבה לכל אחת בהתפתחות האישית שלה. בדגש על קשר משפחתי, חם וקרוב שממשיך בע"ה לאורך השנים.

לאורך השנה מתקיימות בע"ה פעילויות רבות, שבתות, וטיולים משותפים שיוצרים קשרי חברות עמוקה בין הבנות ומגבשים קבוצה שמחה, חמה ומחוברת.

דבר ראש המוסדות –  הרה"ג הרב שמואל טל שליט"א

לממש את הכוחות הטובים שהקב"ה נתן לך

"בדורנו נשים עטורות במשימות מורכבות. להיות נשים לבעליהן, אמהות לילדיהן, ובנוסף, בצדק, נשים גם רוצות לממש את הכוחות הטובם שהקב"ה נתן להם בכדי לעשות איתם דברים טובים ומועילים בסביבתן. האפשרות לשלב את כל הדברים הללו ביחד מצריכה איכויות פנימיות, וחיבור פנימי של הבת והאשה לעצמה, לאישיותה, ולאמונות המפעילות אותה.

ב"ה, יש לנו צוות נפלא. הרב זאביק בראשות המדרשה, וכל צוות המעטפת מסביב. דרך השיעורים המיוחדים הניתנים במדרשה, ודרך ההתבוננות אותן לומדות הבנות, נפתחת לבנות הזדמנות ללמוד לבנות את עצמן ואת אישיותן.

הלימוד החשוב הזה והמודעות הזאת שנוצרת מאפשרים אח"כ לבנות להקים בתים נאמנים של תורה ושל קדושה בעם ישראל, ומאפשרים להן לממש את עצמן בעז"ה בתפקידהן השונים ובתחומים המגוונים שהן יפגשו איתן בחיים".

(מדברי הרב טל שליט"א בכנס בוגרות המדרשה)